23 квітня – Всеукраїнський День психолога

1

Психічне здоров’я – є однією з складових соціального благополуччя людини, рівня її працездатності і фізичного комфорту.

Останнім часом можна помітити погіршення психічного здоров’я населення України. Збільшується кількість нервово-психічних розладів: невротичних, тривожних, депресивних станів. Основна причина – зростаюче психологічне навантаження та хронічний стрес, що, в свою чергу, призводить до виникнення психосоматичних розладів і є причиною майже 80% захворювань. Загальнонауковою тенденцією розвитку сучасної медицини та психології стає інтеграція медичних, психологічних та соціологічних підходів до людини.

Фахівці стверджують, що без психології у наш непростий час не можуть бути вирішені багато життєво важливих проблем людства. Психологи кажуть, наприклад, що економіка і фінанси прямо залежать від настрою і психології людей (за це відкриття вчених було присуджено дві Нобелівські премії).

У зв’язку з великим навантаженням на людський мозок і постійно зростаючою активністю життя сучасних поколінь, багато проблем потребують термінового рішення. В умовах невизначеності зовнішнього середовища людина повинна бути навчена ситуаційній поведінці і стратегічному мисленню, – переконані фахівці-психологи.

На їхню думку, у кожній країні має бути створена мережа з регіональних центрів соціальної логістики (для управління освітою, охороною здоров’я), в кожному навчальному закладі, незалежно від статусу і соціальної спрямованості, має працювати кваліфікована психологічна служба допомоги. І це тільки частина проблем, з рішенням яких психологія може принести реальну користь.

Відомий психолог минулого століття Жан Піаже зазначав, що у XXI сторіччі психологія стане провідною наукою.

Щиро вітаємо викладачів кафедри Практичної психології, студентів-психологів Української інженерно-педагогічної академії, а також всіх психологів зі святом, зичимо благодаті у здравії, процвітання, нових звершень й досягнень.